Ako chutí leto

Konečne!

Posledné týždne boli nepochybne náročné, nielen pre školákov, ale aj pre rodičov. Všetci si teraz vydýchli a privítali leto s úsmevom. Aj najmenší vedia, že je tu čas, kedy s babkou a dedkom strávia viac času a možno sa u nich na dvore naučia bicyklovať aj bez pomocných koliesok. Leto, rovnako, ako ďalšie ročné obdobia, má svoje čaro. Aj keď nám je horúco, usmievame sa. Sme spokojnejší, lebo slnko nás nabíja energiou.  Núti nás aj viac piť a čistá voda s nami robí zázraky a my ako kvietky ožívame.

Ako chutí leto

Mnohí z vás majú dovolenku za sebou, alebo práve teraz vyberáte vhodnú destináciu. Bezpečnú, takú, aby deti mali všetko čo potrebujú a aby ste aj vy pod slnečníkom namiesto vybavovania pracovných emailov mohli oddychovať a čítať dobrú knihu. Želáme vám, nech takú dovolenku nájdete. Či už na ňu poletíte, alebo pôjdete s batohom na chrbte.  Leto, to nie sú iba dva mesiace rozmýšľania, kam dáme deti, keďže musíme aj pracovať. Pochopiteľne, nie každý má možnosť prežiť dokonalé prázdniny s drobcami. Ale leto bude také, aké si ho urobíme !  Môže byť voňavé ako ovocná bublanina, ktorú si cez víkend spolu s deťmi upečiete. Zapojte ich do všetkých činností, budú nesmierne spokojné a hrdé. Vyskúšajú si praktické činnosti, ako je naberanie, miešanie, prelievanie, presýpanie a vynikajúco potrénujú jemnú motoriku. A vôbec nevadí, ak vajíčka, mlieko alebo múka budú po celej kuchyni! Ten zážitok stojí za to!

 

Urobte si s deťmi ovocné nanuky

Využite zdravé sezónne ovocie a urobte deťom domáce nanuky. Pripravíte ich rýchlo a jednoducho. Recepty na zdravé,  osviežujúce mňamky nájdete na internete. V nanukových formičkách ich dajte do mrazničky. Ak ich nemáte, použite kelímky od jogurtov. Domáce nanuky máte na druhý deň hotové. Deti vďaka nim budú hneď vedieť, ako chutí pravé leto.

Nestresujte sa, že sú deti zašpinené

Ak trávite čas s deťmi aj na bicykli, či v lese na túre, asi sa vám už naskytol ten pohľad. Stačí vyjsť trochu do kopca, potom z kopca, prejsť cez potôčik a deti sú také hladné, že by nepohrdli ani obedom zo školskej  jedálne 😊.   Vy však máte v batohu určite niečo lepšie. Nezabúdajte pribaliť aj sezónne ovocie a maškrtou môžu byť aj maliny s čučoriedkami. A keď nejaká bobuľka skončí na tričku, mávnite rukou. Nekazte si leto predpieraním, robili ste to celý rok. Dovoľte deťom vychutnať si detstvo a prázdniny v ufúľanom tričku a nech si posedia aj  v piesku . Špinavé ruky im večer umyjete, ale spomienky na krásne detstvo a zážitky  im zostanú navždy.

Pridajte sa k nám

Instagram

Navštívte náš e-shop

Najnovšie články