Cestovné hračky uľahčia cestovanie s deťmi

Poznáte to, plánujete dovolenku, chystáte, balíte, nakupujete a rozmýšľate, aké cestovné hračky vziať deťom so sebou. Ak necestujete s karavanom za dobrodružstvom a nemôžete si dovoliť zbaliť celú detskú izbu, máme pre vás niekoľko rád, do kabelky, do auta, lietadla a aj na pláž.

Cestovné hračky do detskej rúčky

My rodičia to dôverne poznáme. V malých ručičkách hračka dlho nevydrží a neustále hľadať tie farebné veci v útrobách nabaleného auta… Vaše dieťatko vo vajíčku určite zabaví puzzle na šnúrke. Nepočuli ste o tom ešte? Je to výborná, drevená hračka pre najmenších, zabavia sa a zároveň si precvičia aj jemnú motoriku. Dieťatko vkladá zvieratká, či iné tvary puzzle a keďže sú na šnúrke, vždy ich nájde a hra môže pokračovať. Ide o drevenú hračku a má praktický ergonomický držiak, akurát do detskej rúčky.  Zabaví sa ňou dieťatko od 10 mesiacov, ale pozornosť si získa aj u mladších. Rovnako ako aj mäkká farebná lopta s interaktívnymi prvkami. Dieťatko chce objavovať, učiť sa, veľmi pozorne vníma všetko farebné a nové a neunikne mu ani tato mäkká loptička, ktorá je z každej strany iná, príjemná na tvár aj ruky. Verte, že za ňou dieťatko aj polezie.

Staršie deti rady sledujú cestu, ale aj okienko lietadla po chvíľke drobca omrzí a v maminej príručnej batožine hľadá od mobilu cez okuliare, čokoľvek, čo by ho zaujalo. Prekvapte ho a dovoľte mu vo vašej kabelke nájsť magnetický labyrint! Kabelka mamy ním bezpochyby je už sama o sebe, ale myslíme cestovnú vychytávku. Či už máte doma malého požiarnika, alebo malú slečnu čo ľúbi kvety, labyrint je pre každého. Je niekoľko možností, ako sa s ním hrať. Princípom je, pomocou magnetického pera usporiadať farebné guličky. V labyrinte môže vaše dieťa meniť smer. Táto hračka určite vylepší tak jemnú detskú motoriku, ako aj schopnosť koncentrácie, zručnosť či logické myslenie. Hračka je určená pre deti od dvoch rokov, ale pokojne sa s ňou môžu skúsiť zahrať aj mladšie deti. Doprajte vašim ratolestiam hračku, ktorá ho neomrzí. Praktická  je aj kabelková verzia – mini labyrint. Pri cestovaní ju ocení každý rodič.

Magnetický box zabaví aj dospelých

Nič nespadne, nič sa nestratí ani z magnetického boxu. Krabička s magnetickou podložkou, vďaka ktorej má dieťatko priestor prejaviť sa, rozvíja kreativitu a deti vedia pri zaujímavej hre stráviť veľa času. Na pozadie si prikladá magnetky, napríklad so zvieratkami, alebo autami a vytvára si vlastné príbehy. Na výber je niekoľko motívov, záleží len na tom, či má vaše dieťa rado písmenká, príšerky, bábiky, či čísla. Obľúbené sú aj cestovné hry v plechovke, hracie kocky, aj piškvorky a nielen na cestovanie, ale aj na pláž. Ide o hry rozvíjajúce strategické a logické myslenie, vhodné sú pre predškolákov a väčšie deti, ale milí rodičia, zahráme sa s nimi pokojne aj my. Rovnako aj s kartovými hrami. Kedysi bola ponuka kariet pre deti malá a dnes? Pozrite sa a vyberajte. Kartové hry odjakživa patria k najobľúbenejším dovolenkovým hrám. Deti sa nielen hrajú, ale sa aj učia.

   

Pre malých, aj väčšie deti je základnou dovolenkovou výbavou pexeso alebo memo – malé obrázky z dreva či vytvrdeného kartónu, určené na rozpoznávanie, hľadanie dvojíc a pritom si drobec rozvíja pamäť, aj rečové schopnosti. Nepochybne sa budú baviť aj rodičia, keď vaše dieťatko postupne nájde viac a viac dvojíc.

Ak máte doma staršie dieťa a myslíte si, že magnetický labyrint by ho celú cestu, až k moru nezabavil, verte, že nálepky áno. Ide o sady s desiatkami samolepiek. Vybrať si môžete skutočne z množstva motívov a predlôh, či už je váš syn aktuálne rytier, alebo dcéra princezná, môžu si vytvoriť vlastné kráľovstvo. Nálepky sa dajú opakovane použiť, rozvíjajú detskú fantáziu a sú tak krásne, že si aj vy zatúžite vytvoriť vlastný príbeh.

Pridajte sa k nám

Instagram

Navštívte náš e-shop

Najnovšie články