Hra v piesku

Hra v piesku  – deti ju milujú 

Počas leta trávia deti väčšinu dňa na pieskoviskách. Piesok je pre deti úžasný materiál, zbožňujú ho tak malé, ako aj veľké deti. „Babranie“ v ňom je obľúbené už generácie a prečo tomu tak je ? Podobne ako hra s vodou, aj hra s pieskom je pre deti upokojujúca. Rozvíja ich fantáziu a kreativitu a tiež aj umelecké cítenie. Hra v piesku deti nijako neobmedzuje. Stačí mať tie správne hračky a experimentovanie v pieskovisku môže začať. Skúste občas deti v piesku sledovať a možno v nich odhalíte aj skrytý talent.

 

Ako vybrať pieskovisko ? 

Okrem hračiek potrebujeme vedieť aj niečo o samotnom pieskovisku. Ak ho máte na dvore, či u starých rodičov, chránené pred dažďom, hmyzom, psami a mačkami, nemusíte mať obavy doň deťúrence posadiť. Ak ste sa ale vybrali na sídliskové pieskovisko, majte sa na pozore. Ak naň chodíte denne a viete, že je oň dobre postarané, zrejme sa nebudete strachovať. Pre istotu však lopatkou prehrabte piesok a uistite sa, že deťom pri hre skutočne nič nehrozí. Infekcia z pieskoviska sa totiž šíri spôsobom ruka – ústa. Buďte obozretní a deťom nedovoľte piesok jesť. Deti si neraz z pieskoviska odnášajú aj nepríjemné infekcie. Môžu to byť bakteriálne infekcie, či parazitárne ochorenie.  Pozor však dajte, ak je pieskovisko pred vami neudržiavané. Pouličné mačky často na pieskoviskách vykonávajú potrebu a aj vandalizmus čoraz častejšie vidíme práve na detských ihriskách. Preto sa takému pieskovisku určite vyhnite. Ak máte dom, alebo záhradu a váhate, či tam pieskovisko urobiť, alebo nie, rozhodne choďte do toho. Domáce pieskovisko nie je náročné na údržbu a deti vám budú veľmi vďačné. Malé domáce pieskovisko dokážete zrealizovať aj na balkóne, alebo na terase.

 

 

Ak máte drobca, ktorý v piesku väčšinou len sedí a sype ho na seba, či v lepšom prípade do topánok, skúste ho potešiť hračkou do piesku. Riaďte sa zásadou, že malým deťom kupujeme malé hračky, ktoré sa im budú v ručičke dobre držať a bude sa im s nimi dobre manipulovať. Väčším deťom zase vyberáme väčšie hračky, sadypraktické náradie, s ktorými pri hre v piesku môžu naplno rozvíjať zručnosť, predstavivosť a fantáziu.

 

 

V nasledujúcom článku vám predstavíme najobľúbenejšie hračky do piesku pre dievčatá a chlapcov.

 

 

 

 

Pridajte sa k nám

Instagram

Navštívte náš e-shop

Najnovšie články