Hračky do piesku – naše tipy

Iba ruky nestačia

Ruky sú v piesku výborný pomocník, ale na kreatívne tvorenie v piesku – na pečenie koláčov, stavanie hradov a sôch je určite potrebné mať so sebou aj zopár hračiek do piesku, či už ste s dieťaťom na pieskovisku, alebo na pláži. Prinášame vám niekoľko tipov na najobľúbenejšie hračky do piesku.

Hračky do piesku pre najmenších

Najmenší sa s pieskom len zoznamujú, spočiatku ho len presýpajú v rukách, alebo z misky do misky, aby si zdokonalili motoriku a osvojili si zručnosti. Ideálne hračky, ktoré by mali byť vo výbave pre najmenších do piesku sú malé vedierko do piesku, lopatka pre najmenších do piesku, alebo sada lopatiek – lopatka na naberanie piesku spolu s lopatkou vo forme sitka na presýpanie piesku. Veľkosťou sú vhodné do malej ručičky a najmenších deťom sa s nimi dobre manipuluje.

Pre najmenšie deti od 10 mesiacov vám odporúčame lyžičku do piesku Rybička. Použiť ju môžete aj do vody. Má ergonomický tvar, vo vode pláva a je vyrobená z kvalitného, pevného plastu bez ftalátov. Radosť deťom urobí aj krhlička pre najmenších – využijete ju s dieťatkom na pieskovisku, na pláži na nosenie vody, alebo pri polievaní na terase, alebo v záhrade.

So zatajeným dychom drobci radi pozorujú aj stavebné stroje prevážajúce piesok. Neraz sa oteckovia radi zhostia úlohy vodiča a brázdia cesty po pieskovisku. Alebo stavte na klasiku – malé formičky – môžu to byť bábovky, zvieratká, dopravné prostriedky, koláče, alebo tortičky.cisternou do piesku si deti môžu doviezť na pieskovisko zásoby vody.

       

Aké hračky sú vhodné pre staršie deti?

Staršie dievčatá v piesku najradšej vypekajú. Kým kedysi to boli iba bábovky, dnes sú v kurze rôzne kreatívne sady na varenie a pečenie v piesku. Hitom pre dievčatá je aj zmrzlinársky stánok, ktorý môžete mať razom nielen na pieskovisku, ale aj na pláži.  Sada obsahuje všetko, čo malá zmrzlinárka k výrobe zmrzliny z piesku potrebuje. Zmrzlinové kornútky, lyžičku na naberanie zmrzliny a misky na zmrzlinu.  S lievikom do piesku dokonca môžu vyrobiť točenú zmrzlinu. Keď na dovolenke dostanete chuť na sladké dievčatá razom naservírujú tortičky a koláčiky.  Takejto dobrote určite neodoláte.

Chlapcov pieskové tortičky veľmi nelákajú. Radšej siahnu po náradí, ako pre veľkých chlapov. Vybrať si môžu vŕtačku do piesku, alebo valec do piesku, obľúbená je aj miešačka na piesok a fúrik do piesku – malým staviteľom poskytne nekonečnú zábavu. Dokonca vie sypať aj piesok. So setom pre malého staviteľa  – s formou na tehlu a stavbárskou lopatou vyrobia z piesku tehly a z nich môžu postaviť dom, hrad, alebo iglu.

     

Najobľúbenejšie hračky na pláž

K moru je ideálny mlyn na vodu a piesok. Dostupný je v rôznych veľkostiach, použiť sa dá do vody, aj do piesku. Je z kvalitného plastu a pohyblivý posúvač pod násypníkom reguluje otvor. Chlapci sa zaraz zmenia na bádateľov a konštruktérov. Alebo sa z nich stanú umelci. Potrebovať k tomu budú veľký set pre malých umelcov na modelovanie v piesku. Vďaka lyžici, lopatke, hrabličkám, nožíku a vrtáku dokážu z piesku urobiť hrad, aj sochu.  Malí stavitelia určite ocenia na pláži aj veľkú lopatu do piesku, s ktorou raz dva postavia základy hradu, alebo vyhĺbia obrovskú jamu.  Na vyhlbovanie tunelov a tajných chodieb pod hradmi z piesku je vhodná hlboká lopatka na stavanie tunelov.

Ozajstná plážová zábava pre deti aj dospelých a skutočne za pár drobných je s guličkovou dráhou do piesku. Stačí vám k tomu malá lopatka a gulička. V batohu nezaberie žiadne miesto a pritom dokáže zaujať. Lopatkou jednoducho vyhĺbime nekonečnú dráhu a guličku po nej spúšťame. Vhodná je pre deti od 3 rokov, ale použiť ju s vašou pomocou môžete aj s menšími deťmi. Zábavu vám zaručujeme!

Pridajte sa k nám

Instagram

Navštívte náš e-shop

Najnovšie články