Tipy na zmysluplné hračky pre deti od 1 roka


Hračky pre deti od 1 roka

Prvý rok je obrovský míľnik v živote dieťatka aj jeho rodičov. Z nášho malého bábätka sa stáva osobnosť. Samostatne sa pohybuje, myslí a tiež dáva najavo čo sa mu páči a čo nie je úplne podľa jeho predstáv. Za prvý rok nastane u dieťaťa obrovský pokrok po psychickej i fyzickej stránke. Toľko zmien za rok ako práve v jeho prvom rôčiku života sa už v tých ďalších neudeje. Deti v tomto veku sú rozkošné a každý deň nás milo prekvapujú a učia sa (a občas aj nás rodičov 😉) niečo nové. Sú už veľmi vnímavé, snažia sa „komunikovať“ s okolím. Ich bucľaté ručičky si idú presne za svojim cieľom a čoraz lepšie dokážu stláčať, posúvať, vkladať a neskôr aj stavať.

 

Čo treba rozvíjať u ročného dieťaťa?

V tomto veku je potrebné rozvíjať ich jemnú aj hrubú motoriku, porozumenie a tiež koordináciu oko – ruka. My sa riadime heslom, že menej je viac, a preto v našom eshope Detská hračka ponúkame iba zmysluplné a kvalitné hračky, ktoré sa budú vo vašej rodine zaručene dediť z generácie na generáciu. Pre rozvoj úchopu, koordináciu oko-ruka a tiež jemnej motoriky sú skvelé jednoduché puzzle na vkladanie s tromi rôznymi geometrickými tvarmi.  Majú dostatočne veľké úchyty, aby sa dobre držali aj v tých najmenších ručičkách. Pod tvarmi sa ukrývajú zvieratká s detailom v rovnakej farbe, vďaka ktorému dieťa pochopí kam treba vložiť jednotlivé dieliky.

Pri hre sa máme zabaviť, ale aj niečo naučiť.

Deti od malička milujú zvieratká, takže ich oči a následne aj ručičky určite zaujme drevené vkladacie puzzle s farebnými zvieratkami z džungle. Tie výborne poslúžia aj na rozvoj poznania u dieťaťa a jeho rečových schopností. „Ukáž mi, kde je zebra? Ako robí lev?“ Prípadne dieťatku zaspievajte známu pesničku Ide, ide slon . Pri spievaní sa určite skvele zabavíte a vďaka chytľavej melódii a textu naučíte dieťatko rozoznávať jednotlivé zvieratká. Zaručenú zábavu vášmu drobčekovi prinesú aj vyskakovacie zvieratká Baby Popi .  Vďaka prekrásnej kombinácii dreva a jemných pastelových farieb oslovia určite aj vás.

Deti sa učia pozorovaním

Deti po prvom rôčiku začínajú byť veľmi zvedavé a zaujíma ich čo robíme my rodičia. Čo si budeme hovoriť, my mamy trávime veľa času v kuchyni a tiež pri upratovaní. Pokiaľ je to možné zapájajte dieťa odmalička aj do týchto činností. Vysvetľujte mu, že maminka varí, aby sme mali čo papať a upratuje, aby sme doma mali čisto a voňavo. Ak sa bojíte dieťa pustiť k niektorým reálnym činnostiam môžete mu simulovať hru na upratovanie. Vysypte mu naše drevené magnetické zvieratká  z vrecúška na zem a povedzte, že tiež musí zvieratká upratať. Ukážte mu, ako priradiť a spojiť telo s hlavičkou a následne vložiť späť do vrecúška. Verte, že dieťatko bude mať na hodnú chvíľku o zábavu postarané. Vy si pri ňom zatiaľ poskladáte bielizeň, alebo dokončíte inú potrebnú činnosť. Skladanie zvieratiek pomocou magnetu rozvíja okrem jemnej motoriky aj predstavivosť vášho drobčeka.

 

 

Poznávanie a rozvoj reči

Obľúbená a nami odporúčaná je aj táto sada magnetiek so zvieratkami . Dieťatko ich môže prichytávať na chladničku alebo pri menších deťoch vytiahnite na zem plech na pečenie a pekne spoločne spoznávajte a ukladajte. Sada obsahuje 36 zvieratiek (domáce, lesné, divočina…) a je ideálna na poznávanie a rozvoj reči.

 

 

Ako sa bude zdokonaľovať jemná motorika začne vaše dieťa prejavovať záujem aj o stavanie a ešte viac o následné búranie. Ideálne a dlhodobo využiteľné sú pyramídové kocky , ktoré v našom eshope nájdete hneď v niekoľkých prevedeniach.

Je len na vás, či vyberiete veselé pestrofarebné alebo jemnejšie pastelové. Kocky dieťa môže najskôr ukladať na seba, vkladať do seba, poznávať a napodobňovať zvuky zvieratiek či áut na nich vyobrazených a neskôr triediť a stavať podľa veľkosti, či využiť na prvé zoznamovanie s číslami a počítaním.

 

Ak by ste v tomto článku náhodou nenašli to, čo ste hľadali inšpirovať sa môžete v našom eshope v kategórii najpredávanejších hračiek pre deti od 1 roka. Ak máte otázky, alebo potrebujete poradiť vo výbere neváhajte sa na nás s dôverou obrátiť. S radosťou vám pomôžeme a poradíme.

Pridajte sa k nám

Instagram

Navštívte náš e-shop

Najnovšie články