Voskovky CRAYON ROCKS na rozvoj grafomotoriky u detí

Rozvoj grafomotoriky a kreslenia u detí

Detský grafický prejav začína radosťou z pohybu ruky s farbičkou na papieri a z prvých prejavov – prvých nakreslených čarbaníc. Prvé grafické prejavy sú skôr náhodné a začínajú okolo 18. mesiaca veku dieťaťa.

Vo veku okolo 2 – 3 rokov sa dieťa začína snažiť o zámernú kresbu, pohyby ruky sa zjemňujú a začína ich kontrolovať svojimi zmyslami, rozvíjajú sa grafomotorické schopnosti. Kresby, nakreslené línie a tvary sa zjemňujú a zdokonaľujú a ruka dieťaťa sa pri kresbe postupne  uvoľňuje.  Dieťa začína postupne premieňať do kresby predstavy svojej fantázie.  Vo veku 3 – 4 rokov začína kresliť kontinuálne, kreslí jednoduché čiary a obrazce, začína vymaľovávať jednoduché obrázky. Uchopenie kresliacej pomôcky sa zdokonaľuje. Vo veku 4 – 5 rokov čiary spája, vedome dokáže zmeniť smer ceruzky, kreslí základné objekty a postavy, rado vymaľuje predlohy. V predškolskom veku kreslí kresby s detailami, začína písať tlačené písmená. V tomto veku by malo kresliť správne uchopenou ceruzkou.

Dôležité je rozvíjať  grafomotorické schopnosti dieťaťa a dbať na výber správnych pomôcok na kreslenie. Podporíme tým nácvik správneho držania ceruzky v predškolskom a pera v školskom období dieťaťa. Predídeme problémom s držaním ceruzky a pera a vážnejším poruchám písania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Voskovky CRAYON ROCKS

Prírodné voskovky CRAYON ROCKS  sú vyrobené na báze sójové vosku s pridaním minerálnych pigmentov. Voskovky CRAYON ROCKS majú tvar oblého kamienka  – špeciálna úprava a tvar voskovky umožňuje nácvik a podporu správneho úchopu pre písanie a kreslenie , posilňujú sa u detí svaly prstov a ruky. Deťom sa veľmi ľahko držia, ľahko sa s nimi kreslí a zanechávajú veľmi peknú a výraznú farebnú stopu. Sú vhodné aj pre deti so špeciálnymi potrebami, alebo na ergoterapiu a rehabilitáciu.

Tvar voskoviek dokonale rozvíja jemnú motoriku a pripravuje detské prsty a ruku na správny úchop a držanie pera. Sú netoxické, a bezpečné pre deti. Voskovky CRAYON ROCKS sú určené pre deti od 3 rokov.  V prípade, že budete voskovkami kresliť s menšími deťmi je nevyhnutný permanentný dozor a supervízia dospelej osoby.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodávajú sa vo vreckách s 8, 16 a 32 kusmi farieb a v špeciálnych veľkých baleniach pre škôlky, školy a detské zariadenia. Nájdete ich v ponuke nášho eshopu www.detskahracka.sk

 

 

 

 

 

 

 

Pridajte sa k nám

Instagram

Navštívte náš e-shop

Najnovšie články